Bayern Munich është kampion i Ligës së Kampionëve

Bayern Munich është kampion i Ligës së Kampionëve

Ekipi gjerman, Bayern Munich, është kampioni më i ri i Ligës së Kampionëve, pas fitores ndaj ekipit francez, Paris Saint-Germain

Vetëm një gol mjaftoi që Bayern të fitojë finalen më të madhe të vitit deri më tani.

Heroi i ndeshjes është, Kingsley Koman, i cili në minutën e 59’ shënoi golin e vetëm të kësaj finale.

Arritje e jashtëzakonshme e trajnerit gjerman, Hansi Flick, që e mori ekipin në mesin e sezonit dhe atë vetëm përkohësisht, por tani ai ka fituar titullin më të vlefshëm për skuadra, Ligën e Kampionëve./Insajderi.com.