Bayern po kërkon Brozovic, Inter po kërkon Tolisson

Bayern po kërkon Brozovic, Inter po kërkon Tolisson

Dy ekipet e mëdha evropiane, Bayern Munich dhe Inter Milan, mund të bëjnë një shkëmbim të bujshëm në mes Brozovic dhe Tolisso.

Sipas Calciomercato, ky shkëmbim është shumë i munduar, pasi vet kroati dëshiron të largohet nga Inter dhe e konsideron Bayern-in si një mundësi reale për të. Në anën tjetër, Inter kërkon që ta zëvendësoj menjëherë atë, me lojtarin, Conrentin Tolisso, që nuk ka arritur të gjejë vend e të adaptohet tek ekipi gjerman, transmeton Insajderi.

Brozovic është një nga mesfushorët më të vlerësuar në botë, shkaku i energjisë dhe kualiteteve të tij./Insajderi.com.