Belgjika – Portugalia: Formacionet zyrtare

Belgjika – Portugalia: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Belgjikës dhe Portugalisë do të jetë ndeshja e radhës për 1/8 e finales së EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë përzgjedhur 11-shen startuese për këtë ndeshje

Trajneri i belgëve, Roberto Martinez, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Thibau Courtois, Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld, Thorgan Hazard, Axen Witsel, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Eden Hazard, Kevin de Bruyne dhe Romelu Lukaku, janë të përzgjedhur e Martinez.

Nga ana tjetër Fernando Santos do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Rui Patricio, Diogo Jota, Pepe, Ruben Dias, Raphaël Guerreiro, Joao Moutinho, Joao Palhinha, Renato Sanches, Bernardo Silva, Diogo Jota dhe Cristiano Ronaldo.

Ndeshja do të zhvillohet në “Estadio de la Cartuja” me fillim nga ora 21:00.