Belgjikë – Finland: Formacionet zyrtare

Belgjikë – Finland: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Belgjikës do të jetë përballja e fundit e ekipeve në grupin B, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjen e lojtarëve për këtë ndeshje.

Trajneri i Finlandës, Markku Kanerva, do të nis ndeshjen me formacionin 5-3-2:

Lukas Hradecky, Jere Uronen, Daniel O’Shaughnessy, Paulus Arajuuri, Joona Toivio, Jukka Raitala, Glen Kamara, Tim Sparv, Robin Lod, Teemu Pukki, Joel Pohjanpalo.

Nga ana tjetër Roberto Martinez i Belgjikës, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-3, dhe me shumë ndryshime për dallim nga ndeshja e kaluar:

Thibaut Courtois, Dedryck Boyata, Jason Deneyer, Thomas Vermaelen, Leandro Trossard, Kevin de Bruyne, Axel Witsel, Nacer Chadli, Eden Hazard, Jeremy Doku dhe Romelu Lukaku.

Ndeshja do të zhvillohet në “Gazprom Arena” me fillim nga ora 21:00.