Besart Berisha shënon dy gola me Western United në kampionatin australian

Besart Berisha shënon dy gola me Western United në kampionatin australian

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi. Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe i Kosovës, vazhdon të shënojë me skuadrën e tij, Western United, njofton Insajderi.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe sot, ku ka shënuar jo një gol, por dy gola.

Western United fitoi 4-1 në kampionat ndaj skuadrës së Macarthur FC, ndërkohë që dy prej golave u shënuan nga Berisha.

Shqiptari shënoi golin e dytë dhe të katërtin e ndeshjes. Ky është goli i tretë për 35 vjeçarin për 2021, teksa arriti të shënojë edhe javën e kaluar.

Ndonëse vitet e tij mbi supe shtohen, Berisha vazhdon të bëjë atë që di më mirë, të shënojë gola pa u ndalur. Kujtojmë se ndeshjet në Australi luhen në praninë e një numri të reduktuar tifozësh. /Insajderi.com