Besart Berisha shënon dy herë për pesë minuta për Western United në Australi

Besart Berisha shënon dy herë për pesë minuta për Western United në Australi

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi, teksa ditën e sotme ka shkëlqyer me Western United, duke shënuar dopietë golash dhe duke dhënë një asist, ndaj Melbourne Victory, njofton Insajderi.

Ajo e sotmja ishte një ndeshje me të vërtetë e çmendur, teksa u fitua 4-3 nga Western United, me një gol në minutën e 95-të.

Melbourne kaloi e para në avantazh falë një goli të McManaman në minutën e 21-të, por Western përmbysi gjithçka, falë golit të Sanchez në minutën e 42-të, i cili përfitoi nga një asist i Berishës, me këtë të fundit që në pjesën e dytë realizoi dopietë golash në minutat 53-të dhe 58-të.

Vendasit nuk u dorëzuan dhe barazuan, duke shënuar dy herë, në minutën e 62-të dhe 82-të. Kur të gjithë mendonin se ndeshja do të mbyllej në barazim, ishte Sanchez, i cili shënon në minutën e 95-të, për t’i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Kujtojmë se kjo është dopieta e dytë radhazi për Berishën, i cili në tre ndeshjet e fundit ka shënuar pesë gola. /Insajderi.com