Bisedë telefonike mes Biden dhe Putinit

Bisedë telefonike mes Biden dhe Putinit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka paralajmëruar presidentin rus Vladimir Putin për ndërhyrjen e zgjedhjeve në thirrjen e tyre të parë si homologë, thotë Shtëpia e Bardhë.

Biseda përfshiu një diskutim në lidhje me protestat e vazhdueshme të opozitës në Rusi dhe një zgjatje të paktit të fundit të armëve bërthamore SHBA-Rusi.

Putin përgëzoi presidentin e ri të SHBA për fitoren e zgjedhjeve, sipas një deklarate ruse.

Të dy palët thanë se ranë dakord të mbanin kontaktet duke ecur përpara. /Insajderi.com