Brighton me ofertë zyrtare për Zeqirin

Brighton me ofertë zyrtare për Zeqirin

Sulmuesi 21 vjeçar me prejardhje na Kosova, Andi Zeqiri, ka pranuar një ofertë nga klubi i Premier Ligës, Brighton Hove Albion.

Mediat në Zvicër, kanë dhënë lajmin se Brighton ka bërë ofertë zyrtare për sulmuesin që llogaritet si një nga talentet më të mëdhenj të Zvicrës, transmeton Insajderi.

Sulmuesi 21 vjeçar ka pasur forme te mrekullueshme duke shenuar 28 gola ne 44 ndeshjet e fundit me Lausannen dhe Zvicren U21.

FFK është duke punuar në kompletimin e dokumentacionit që Zeqiri të jetë gati për ndeshjet e tetorit, pasi trajneri Bernard Challandes e sheh atë si opsion të mirë për sulmin e Kosovës./Insajderi.com.