“Buffoni është dashur ta rrahë gjyqtarin”

“Buffoni është dashur ta rrahë gjyqtarin”

“Po të kisha vendosur të largohesha nga futbolli do të kisha rrahur gjyqtarin. Do të ishte një fund i denjë i një karriere të mrekullueshme”. Këto anë qenë fjalët e Stefano Tacconi, në lidhje me reagimin e Gigi Buffonit në “Bernabeu”, pas penalltisë të gjithë në favor të Real Madridit.

Ish-portieri i Juventusit dhe kombëtares italiane nuk ka qenë dakord me vendimin e gjyqtarit anglez Michael Oliver, transmeton KP.

“Nuk mund të jepet një penallti e tillë në minutën e 95-të. Psikologjikisht të gjithë janë nën tension dhe një penallti e tillë është padrejtësi,” – shtoi italiani gjatë emisionit radiofonik “Maracana”.