Bundesliga: Bayern Munchen dhe Dortmund shënojnë fitore

Bundesliga: Bayern Munchen dhe Dortmund shënojnë fitore

Kanë përfunduar pesë sfidat e javës së 19-të në Bundesligën gjermane, njofton Insajderi.

Bayern Munchen ka shkatërruar 4-1 skuadrën e Hoffenheim-it, duke arritur fitoren e katër rradhazi në kampionat.

Dortmundi është rikthyer tek fitorja pas dy ndeshjesh, ku ka triumfuar brenda në “Signal Iduna Park” me rezultatin 3-1 ndaj Augsburg-ut.

Frankfurt ka fituar 3-1 ndaj Herthës së Berlinit.

Schalke ka barazuar 1-1 ndaj Werder Bremenit.

Borussia Moenchengladbach ka barazuar 1-1 ndaj Union Berlinit në kryeqytet. /Insajderi.com