Bundesliga: Frankfurt mposht Leverkusen-in

Bundesliga: Frankfurt mposht Leverkusen-in

Gjatë ditës së shtune, Bundesliga ka vazhduar me javën e 14-të në ligë, ku u zhvilluan pesë sfida interesante, njofton Insajderi.

Ndeshja më interesante e ditës së shtunë, është ajo e zhvilluar mes Eintracht Frankfurt dhe Bayer Leverkusen, ku fitore kanë shënuar nikoqirët me shifrat 2:1.

Leverkusen kaloi i pari në epërsi me Nadiem Amiri (10’), teksa përmbysën rezultatin vendasit me Younes (22’) dhe Tapsoba (54’).

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Koln – Augsburg 0:1

Bielefeld – M’Gladbach 0:1

Hoffenheim – Freiburg 1:3

Bremen – Union Berlin 0:2

/Insajderi.com