fbpx

Bunjaku thotë se Kosova ka mundur të luajë miqësore kundër Gjermanisë ose Argjentinës

Bunjaku thotë se Kosova ka mundur të luajë miqësore kundër Gjermanisë ose Argjentinës

Ish-përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki dha një deklaratë interesante të hënën mbrëma, në një paraqitje televizive.

I ftuar në emisionin “Dueli Sportiv”, Bunjaki tha se “Dardanët” kanë mundur të luanin ndeshje miqësore kundër Kombëtareve si Gjermania dhe Argjentina, por kërkesa e këtyre dy të fundave ishte që ndeshja të luhej jashtë vendit, shkruan Insporti

“Në bazë të informatave që kam, Kosova ka mundur të luante kundër Gjermanisë ose Argjentinën, mirëpo kërkesa e tyre ka qenë që ndeshja të luhet jashtë,” ka thënë ai.

Lexoni deklaratën e plotë të Bunjakit rreth miqësores së Kosovës