Cadiz ndal Barcelonën në barazim në “Camp Nou’

Cadiz ndal Barcelonën në barazim në “Camp Nou’

Barcelona ka treguar edhe sot se është duke kaluar një moment të vështirë, teksa është ndalur në barazim 1:1 ndaj Cadiz-it, njofton Insajderi.

Ishte Leo Messi që zhbllokoi sfidën, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 32-të. Pas kësaj katalanasit vazhduan të krijojnë raste të shumta, por nuk ia dolën të dyfishonin rezultatin.

Kur të gjithë mendonin se fitorja ishte e siguruar nga skuadra e Koeman, pas rasteve të shumta, erdhi edhe barazimi.

Në minutën e 89-të Cadiz fiton penallti, e cila u shndërrua në gol nga Fernandez, duke i rrëmbyer kështu barazimin në shtëpi Barcelonës, e cila mbetet në vendin e tretë me 47 pikë, pesë pikë më pak se Reali i vendit të dytë dhe tetë pikë më pak se Atletico kryesues. /Insajderi.com