Cakohet data për super meçin Joshua – Wilder

Cakohet data për super meçin Joshua – Wilder

Eddie Hearn ka deklaruar se është optimist se do të ndodh meçi i shumë pritur ndërmjet klientit të tij, Anthony Joshua dhe boksierit amerikan, Deontay Wilder.

Të dy boksierët nuk kanë mundur të arrijnë një marrëveshje prej muajsh, pasi që “Bomberi i Bronztë” kishte  vendosur të boksojë me bashkëvendasin e Joshuas, Tyson Fury “The GYPSY KING”, meç i cili përfundojë në barazim me pikë, më shumë në Insporti.com.