Caktohen datat e Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Caktohen datat e Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

UEFA ka zyrtarizuar datat e reja dhe oraret e ndeshjeve të Ligës së Kombeve 2020/21, që do të zhvillohet në muajt shtator, tetor dhe nëntor 2020.

Kosova është ngritur në grupin C, saktësisht është në grupin C3 ku do të përballet me Greqinë, Slloveninë dhe Moldavinë.

3 shtator 2020 Moldavia – Kosova
6 shtator 2020 Kosova – Greqia
11 tetor 2020 Kosova – Sllovenia
14 tetor 2020 Greqia – Kosova
15 nëntor 2020 Sllovenia – Kosova
18 nëntor 2020 Kosova – Moldavia

Orari është konfirmuar nga UEFA.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 20:45.

Insajderi.com