Caktohet gjyqtarët për javën e dytë, Maloku në derbin e javës

Caktohet gjyqtarët për javën e dytë, Maloku në derbin e javës

Federata e Futbollit të Kosovës ka caktuar gjyqtarët për javën e dytë në Superligën e Kosovës.

Java e dytë në elitën e futbollit kosovar fillon ditën e premte me ndeshjen Drenica – Llapi që do të drejtohet nga treshja e gjyqtarëve Gramos Shala, Fatmir Abrashi dhe Visar Kelmendi.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiro pritet të zhvillohet në Therandë, ku Ballkani do të jetë nikoqir i kampionit në fuqi Feronikelit.

Ky takim që zhvillohet të shtunën do të gjykohet nga Tefik Maloku me ndihmësit Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa.

Në këtë xhiro nuk janë deleguar fare Genc Nuza dhe Besfort Kasumi.