Çeki – Angli: Formacionet zyrtare

Çeki – Angli: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Çekisë dhe Anglisë do të jetë ndeshja e fundit e këtyre skuadrave për fazën e grupeve, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje

Trajneri çek, Jaroslav Silhavy do të nis ndeshjen me formacionin e zakonshëm 4-2-3-1:

Tomas Vaclik, Jan Boril, Tomas Kalas, Ondrej Celustka, Vladimir Coufal, Tomas Soucek, Tomas Holes, Jakub Jankto, Vladimir Darida, Lukas Masopust dhe Patrik Schick.

Nga ana tjetër, edhe trajneri anglez, Gareth Southgate do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1 me disa ndryshime për dallim nga ndeshja e shkuar:

Jordan Pickford, Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw, Declan Rice, Kalvin Phillips, Bukayo Saka, Jack Grealish, Raheem Sterling dhe Harry Kane.

Ndeshja do të zhvillohet në “Wembley Stadim” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com