Çfarë ka Guardiola? – “Duket i distancuar me City-in”

Çfarë ka Guardiola? – “Duket i distancuar me City-in”

Pep Guardiola “duket pak i ftoftë dhe i distancuar”, me Manchester United, thotë David James, ish-portieri i Qytetarëve.

James është shprehur “i shqetësuar” se trajneri katalan po dëshiron të largohet nga Manchesteri.

Duke folur për Stadium Astro, James tha se “kur një njeri aq inteligjent si Guardiola që nuk e ka problem ta flas të vërtetën, fillon të shprehet me fjalë të koduara, atëherë filloi të merakosem për Manchester Cityn”./Insajderi.com