Chelsea e përfundon pjesën e parë me një gol epërsi ndaj Cityt në finalen e Championsit

Chelsea e përfundon pjesën e parë me një gol epërsi ndaj Cityt në finalen e Championsit

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Ligës së Kampionëve mes Chelseat dhe Manchester Cityt, raporton Insajderi.

“Blutë” e Londrës kaluan në epërsi tre minuta pa përfunduar pjesa e parë përmes Kai Havertz.

Fillimi i ndeshjes u karakterizua me dominim më të madh të skuadrës së Guardiolës, sidomos në mesfushë.

Pastaj, gradualisht londinezët morën kontrollin e lojës, ku edhe arritën të shënonin.

Duke e parë pjesën e parë, pjesa e dytë nuk është në dyshim se do të sjellë spektakël. /Insajderi.com