Chelsea mposhtet nga Porto por arrin të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Chelsea mposhtet nga Porto por arrin të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Chelsea ia del të kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, falë fitores 2-0 në ndeshjen e kaluar, pasi në ndeshjen e kthimit janë mposhtur nga Porto me rezultatin 0-1, njofton Insajderi.

Ajo e sotmja foli e gjitha për portugezët e Portos, të cilët pas humbjes në ndeshjen e parë, sot kërkonin me çdo kusht përmbysjen, duke krijuar disa raste, pro goli i vetëm u shënua në minutën e 94-të nga Taremi dhe nuk kishte kohë për të barazuar shifrat dhe më pas të tentohej përmbysja.

Në këtë mënyrë, skuadra e Tuchel pret biletën për në gjysmëfinalen e Champions-it, ku do të përballen me fituesin e çiftit Real Madrid-Liverpool.

Në ndeshjen e sotme anglezët u shfaqën ndryshe nga herët e tjera në fushë, kjo ndoshta edhe për shkak të golave të shënuar në ndeshjen e parë. /Insajderi.com