Chelsea synon ta ndërrojë mbrojtjen duke shitur Rudigeri dhe Christensen

Chelsea synon ta ndërrojë mbrojtjen duke shitur Rudigeri dhe Christensen

Frank Lampard e ka filluar seriozisht përforcimin e skuadrës së tij, duke filluar me transferime të bujshme para se afati kalimtarë të hapej dhe tani po synon ti ndryshojë edhe lojtarët që aktualisht luajnë tek Chelsea.

Sipas Goal, Lampard ka kërkuar nga klubi që lojtarët si Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen të shiten, pasi ata nuk bëjnë pjesë në skuadrën e e planifikuar nga ai, transmeton Insajderi.

Chelsea deri më tani ka transferuar 2 top lojtarë si, Timo Werner dhe Hakim Ziyech./Insajderi.com.