Chelsea vs Liverpool – Foramcionet zyrtare

Chelsea vs Liverpool – Foramcionet zyrtare

Në Premier Ligën angleze, sot veqohet deri në mes klubeve të chelsea dhe Liverpool.

Kampioni i Anglisë, Liverpool, udhëton tek skuadra më e përforcuar në gjithë Evropën në këtë afat kalimtarë.

Të dy ekipet i kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare.

Frank Lampard, për këtë takim, ka zgjedhur të luaj me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në fushë: Kepa: Alonso, Zouma, Christensen, James: KAnte, Jorginho, Kovacic: Mount, Ëerner, Havertz.

Ndërsa ekipi i Jugen Klopp, luan me formacionin 4-3-3, me këta lojtaë në fushë: Alisson: Alexander-Arnold, Fabinho, van Dijk, Robertson: KEita, Henderson, Ëijnaldum: Salah, Firmino, Mane.

Ndeshja fillon në ora 17:30 në Stamford Bridge./Insajderi.com