Chelsea “zgjohet” në pjesën e dytë dhe mposht Everton

Chelsea “zgjohet” në pjesën e dytë dhe mposht Everton

Chelsea vazhdon ritmin e kampionit teksa ka arritur të marrë një tjetër fitore të rëndësishme ndaj një ekipi shumë të mirë si Everton.

Djemtë e Antonio Conte fituan me rezultatin 2:0 dhe tashmë mund të gëzohen pasi kanë një kalendar të lehtë deri në fund të sezonit.

Parashikohej një ndeshje e vështirë në Liverpul teksa Everton është duke kaluar një formë të mirë dhe ka një sulmues të madh si Lukaku në formacion.

Por Chelsea, përveç minutave të para ku ishte Everton që fillon me vrull duke rrezikuar edhe portëne Courtois, dominon ndeshjen dhe krijon disa mundësi të mira për të shënuar por Diego Costa dhe Hazard nuk tregohen të saktë përpara portës./Telesport.al