Çiftet shpenzojnë dhjetëra mijëra dollarë për foton perfekte të dasmës

Çiftet shpenzojnë dhjetëra mijëra dollarë për foton perfekte të dasmës

Fotografi Jose Villa rregullisht fluturon nëpër botë për të xhiruar festimet e dasmës së çifteve, qoftë kjo një kështjellë në Toskanë, një sallë për ballo në Malajzi, apo një pronë private në Napa Valley, shkruan Fortune, transmeton Insajderi.

Photographer: Jose Villa | Madi's Photography Portfolio

Por ai është më shumë sesa thjesht një djalë me kamerë. Ai kërkon dhjetëra mijëra dollarë për kohën e tij dhe talentin e tij, një kërkesë aq shumë sa që ai fotografoi dasmën shumëditore të Priyanka Chopra dhe Nick Jonas në Indi, kapi Hailey Baldëin dhe betimet e martesës të Justin Bieber në Karolinën e Jugut, dhe kaloi shtatë ditë duke mbuluar një martesë destinacioni në Tajlandë.

Jose Villa Dishes on Shooting Nick Jonas and Priyanka Chopra's Highly  Publicized Nuptials

Një punë e fundit u zhvillua në tre lokacione të ndryshme, duke përfshirë një qytet plazhi në jug të Francës dhe Qytetin e Nju Jorkut.

The Biebers' wedding photographer shares never-before-seen pictures -  Insider

Mund të duket si një kosto e çmendur për “ditën e madhe”, por fakti është se shumica e fotografive të dasmave sot nuk po bëjnë më një ngjarje tetë-orëshe në një vend të vetëm. Ai përfshin gjithçka, nga fotot e fejesës dhe xhirimet para dasmës te drekat e dasmave, darkat e provave, sallonet e portreteve dhe madje edhe muajt e mjaltit – atëherë, natyrisht, redaktimi i mijëra imazheve. Për dasma luksoze që kushtojnë gjashtë shifra – ose më shumë.

Jose Villa | Fine Art Weddings» Blog Archive » Lily and Jonathan –  Greystone Mansio… | Wedding couples photography, Greystone mansion wedding,  Wedding photographers

Nuk ka lidhje çmimi për çiftet që duan fotot më të bukura të ditës së tyre më të veçantë. /Insajderi.com

For The Love Of Film - Color - Jose Villa Fine Art Wedding PhotographyHow Do You Find Your Path in Wedding Photography? | Jose Villa at WPPI 2011  | Celebrity Destination OC LA Worldwide Wedding Photo and Film

Romantic California Rustic Wedding By Jose Villa