Çifti i bashkëshortëve dhunon dhe grabit tregtarin

Çifti i bashkëshortëve dhunon dhe grabit tregtarin

Një tregtar rrobash në qytetin e Peqinit ka rënë pre e grabitjes mesditën e sotme.

Mësohet se Skënder Beqiri 75 vjeç është grabitur nga një çift bashkëshortësh, të cilët i kanë marrë nga banesa rreth 3 milion lekë dhe sende me vlerë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30 në lagjen Çesmë.

Çifti i bashkëshortëve, pas rezistencës së 75-vjeçarit, e kanë lidhur dhe më pas e kanë dhunuar duke e detyruar që të tregonte se ku i mbante paratë.

Ata janë kërcënuar se nëse nuk do të tregonte ku kishte fshehur paratë, do ti vrisnin, raporton “ora”.

Përballë kësaj situate, i moshuari 75 vjeç ka treguar gjithçka.

Pasi kanë marrë paratë dhe sendet me vlerë, grabitësit janë larguar në drejtim të paditur.

Ndërkohë Skënder Beqiri, ka kërkuar ndihmën e fqinjëve të cilët e kanë dërguar në spital dhe kanë njoftuar policinë.

Nderkohë nga ana e policisë bëjnë me dije se ngjarja është ende në hetim.