Çiklisti spanjoll Jose Manuel Diaz Gallego fitoi Turnenun Presidencial të Çiklizmit në Turqi

Çiklisti spanjoll Jose Manuel Diaz Gallego fitoi Turnenun Presidencial të Çiklizmit në Turqi

Çiklisti spanjoll Jose Manuel Diaz Gallego i ekipit Delko të Francës fitoi Turneun e 56-të Presidencial të Çiklizmit të Turqisë, njofton Insajderi.

Turneu i 56-të Presidencial i Çiklizmit i Turqisë përfundoi me fazën e fundit në rutën Bodrum-Kuşadası, e gjatë 160,3 kilometra.

Gallego, 26 vjeç, përfundoi turneun me tetë etapa të gjatë 1.244 kilometra në 29 orë, 19 minuta dhe 40 sekonda.

Ndërkaq, çiklisti australian Jay Vine i ekipit Alpecin-Fenix nga Belgjika përfundoi i dyti, një sekondë pas fituesit, ndërsa çiklisti argjentinas Eduardo Sepulveda i ekipit italian Androni Giocattoli-Sidermec doli i treti, gjashtë sekonda prapa.

Çiklisti britanik nga Deceuninck-Quick Step, Mark Cavendish, ishte fituesi i fazës së fundit dhe të tetë të turneut pasi përfundoi garën në 3 orë, 24 minuta dhe 38 sekonda. /Insajderi.com