City e United kontakte zyrtare për Alaban

City e United kontakte zyrtare për Alaban

Dy ekipet e Manchesterit, United dhe City, e kanë kontaktuar Pini Zahavin, për ta pyetur rreth mbrojtësit austriak, David Alaba, shkruan AS, njofton Insajderi.

Zahavi, agjenti i Alabas, është kontaktuar për të parë se cilat janë mundësitë e nënshkrimi të ndonjë kalimi eventual të Alabas.

Përveç dy ekipeve angleze, raportohet se ofertë zyrtare tashmë i është bërë Alabas edhe nga Real Madrid.

Alabas i përfundon kontrata në verën e ardhshme./Insajderi.com