Conference League pyet nëse Thaqi do të shënojë sonte kundër Sivasspor

Conference League pyet nëse Thaqi do të shënojë sonte kundër Sivasspor

Ballkani do ta vazhdoj kampanjën mbresëlënëse në Conferenc League me ndeshjen e sotme në “Fadil Vokrri”.

Faqja zyrtare e këtij klubi ka publikuar gjashtë futbollist që sipas tyre kanë gjasa të shënojnë në ndeshjet që zhvillohen sot.

 

Në mesin e sulmuesve evropian është futur edhe mbrojtësi i Ballkanit, Armnd Thaqi.

30-vjeçari po kalon një stinor fantastik dhe ka arritur të shënojë dy herë në tri ndeshje në këtë kompeticion, ai po ashtu ka edhe dy asistime.

Ballkani kryeson grupin G dhe një fitore do të ishte shumë e rëndësishme për skuadrën e Ilir Dajës.

Përballja e skuadrës së Suharekës zhvillohet me fillim nga ora 21:00.