“Coutinho do të transferohet në Barcelonë”

“Coutinho do të transferohet në Barcelonë”

Legjenda e Liverpool, Jamie Carragher, beson se Philippe Coutinho do të largohet nga “Anfield” për Barcelonën.

Shitja e Neymar ka hapur një vend të lirë në linjën sulmuese të katalanasve dhe raportet i kanë lidhur ato me një interes të madh për brazilianin ndërkombëtar. Ndërsa Liverpool është i vendosur të kundërshtojë çdo qasje, Carragher mendon se sulmuesi 25-vjeçar do të vazhdojë të kërkojë që ky veprim të ndodhë.

“Unë nuk mendoj se ai do të shkojë, por ai do të dëshironte të shkonte. Kush nuk do të donte të shkonte në Barcelonë? – tha ai për “Sky Sports”. – Unë jam i sigurt nëse kjo verë, apo verën tjetër, Philippe Coutinho do të dojë ta veshë atë fanellë dhe të shkojë në Barcelonë. Nuk ka asgjë të keqe me të. Ky është futbolli.”

Ish-mbrojtësi i Anglisë po fliste në kontekstin e Virgil van Dijk, duke kërkuar që të largohej nga Southampton në një mënyrë shumë publike, duke kritikuar klubin për përhapjen e gënjeshtrave në lidhje me dështimin e tij për t’u trajnuar.

“Mendoj se është gabim. Do të ishim shumë të zemëruar nëse do të ishte një lojtar në klubin tonë, nëse do të luaja me dikë, ku do të ishte kështu, – shtoi ai, shkruan Telesport.

Por, nga ana tjetër, nëse jeni duke kërkuar të lëvizni, çfarë është ai, çka në lidhje me nivelet tuaja të fitnesit nëse e bëni këtë lëvizje?”