COVID-19: Italia mbyll klubet e natës

COVID-19: Italia mbyll klubet e natës

Italia ka qenë njëri ndër vendet e para të goditura nga Coronavirusi, madje ky shtet ka regjistruar 35.000 viktima.

Për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19, Qeveria e Italisë ka marrë vendim  mbylljen e diskotekave dhe lokaleve të natës, raporton sky news.

Vendimi hynë në fuqi të hënën e 17 gushtit.

Po ashtu, mbajtja e maskave do të jetë e detyrueshme edhe në ambiente të hapura ku është e pamundur që të ketë distancim fizik. /Insajderi.com/