Crotone shkarkon trajnerin

Crotone shkarkon trajnerin

Skuadra e Serie A, Crotone, ka shkarkuar trajnerin Giovanni Stroppa.

Kjo pasi, klubi ka vetëm 12 pikë pas 24 xhirove dhe ndodhet në pozitën e fundit.

Lajmin e ka konfirmuar vet Crotone, transmeton Insajderi.

Klubi falënderoi Stroppa për kontributin e tij gjatë tri viteve sa qëndroi si trajner.

Selse Cosmi do jetë trajneri i ardhshëm që do fillojë punën të mërkurën. /Insajderi.com