Danimark – Finland: Formacionet zyrtare

Danimark – Finland: Formacionet zyrtare

Danimarka dhe Finlanda do të përballen në ndeshjen hapëse të grupit B për EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë të ditur formacionet e tyre zyrtare për këtë ndeshje

Trajneri i Danimarkës, Kasper Hjulmand, do të startoj me formacionin 4-3-3:

Kasper Schmeichel, Joakim Maehle, Andreas Christensen, Simon Kjaer, Daniel Wass, Christian Eriksen, Thomas Delaney, Pierre-Emile Hojbjerg, Martin Braithëaite, Jonas Wind, Yussuf Poulsen.

Ndërsa trajneri i Finlandës, Markku Kanerva do të startojë më formacionin 5-3-2:

Lukas Hradecky, Jukka Raitala, Joona Toivio, Paulus Arajuuri, Daniel O’Shaughnessy, Jere Uronen, Robin Lod, Tim Sparv, Glen Kamara, Joel Pohjanpalo dhe Teemu Pukki.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Parken” të Kopenhagës./insajderi.com