Danimarka dhe Italia dy çerekfinalistët e parë në “EURO 2020”

Danimarka dhe Italia dy çerekfinalistët e parë në “EURO 2020”

Danimarka dhe Italia janë dy çerekfinalistet e parë të kampionatit “EURO 2020”.

Danezet me lehtësi e mposhten Uellsin me rezultat 4 me 0.

Por, Italia vuajti kundër Austrisë e cila është mbrojtur mirë.

Ishin të nevojshme vazhdimet që Italia të shënojë dy gola e të pësojë një nga Austria – për rezultatin final 2 me 1.

Azzuret do të ndeshen me fituesin e ndeshjes Belgjikë & Portugali.

Ndërsa, danezët do të përballen më fituesin e ndeshjes Holandë & Çeki. /Insajderi.com