Dardana e ka seriozisht – synon Super Ligën

Dardana e ka seriozisht – synon Super Ligën

https://www.facebook.com/KFDARDANA91/photos/a.947850525285295/4154899531247029/?type=3Ekipi i futbollit nga Kamenica, Dardana, e ka marrë promovimin në elitën e futbollit kosovar. Së fundi, ata kanë zyrtarizuar transferimin e tre futbollistëve, por më i spikaturi dhe vëmendjen më të madhe e ka marrë sulmuesi Diarra.

Sulmuesi Diarra, në të kaluarën ka luajtur për ekipin nga Mitriovica, Trepça 89’, njofton Insajderi.

🍒 mbi tortë!NOUMUFA DIARRANë ditën e fundit të afatit kalmitar skuadra jonë ka arritur të siguroj shërbimet e super…

Gepostet von KF.DARDANA am Samstag, 12. September 2020

Dardana ka nënshkruar edhe me ish-lojtarin e Besës së Kavajës, Arianit Krasniqin dhe ka kthyer nga huazimi Qëndrim Ismajlin, i cili ishte te Gjilani.

Ky i fundit ka nënshkruar kontratë 3-vjecare me klubin Bardhë e kaltër.

Në edicionin 2020/21, Dardana do të bëjë gara në Grupin B të Ligës së Parë.

Skuadra nga Kamenica ka bërë përforcime cilësore, andaj me të drejtë synon pozicionim solid në renditje./Insajderi.com.

 

Zyrtare: QËNDRIM ISMAJLI, vazhdon me KF DARDANA!Pas huazimit një vjeqar nga SC GJILANI tani me super lojtarin Qëndrim…

Gepostet von KF.DARDANA am Samstag, 12. September 2020