“Dardanët” bëjnë thirrje për t’i pritur xhudistët kosovarë pas suksesit në Olimpiadë

“Dardanët” bëjnë thirrje për t’i pritur xhudistët kosovarë pas suksesit në Olimpiadë

Tifogrupi, “Dardanët” kanë bërë thirrje për të dalur në pritje të xhudistëve kosovar të cilët shumë shpejt pritet të kthehen në Kosovë, shkruan Insajderi.

Ekipi i xhudos që përfaqësoi Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” përmbylli garat e saj me dy medalje të arta të fituara nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

Derisa sukses tregoi edhe Akil Gjakova që u mposhtë në garë për medaljen e bronztë, e më pak Majlinda Kelmendi dhe Loriana Kuka të cilat u eleminuan qysh na përballjen e parë.

Tifogrupi kosovar, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë thirrje që të bashkohen të gjithë në organizimin që pritet të mbahet më 2 gusht në Aeroportin e Prishtinës.

Në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, kur Majlinda Kelmendi i kishte sigurar medaljen e parë të artë historike Kosovës, nuk ishte organizuar asnjë pritje për të./Insajderi.com