David Alaba mund të kalojë në Premier Ligë?

David Alaba mund të kalojë në Premier Ligë?

Sipas portalit 90 minuta, David Alaba, është i hapur për një kalim të mundshëm në Premier Ligë, njofton Insajderi.

Austriakut nuk i kanë shkuar mirë bisedat për riparimin e marrëveshjes me Bayern Munich, dhe kjo e ka frustruar atë.

Mosmarrëveshja e Alabas me Munich, ka hapur dyert për një transfer të mundshëm në një tjetër klub.

Të interesuar për Alaban, siç shkruan 90 minuta, janë kampioni i Premier Ligës, Liverpool./Insajderi.com