David Haye thotë se Mayweather po “rrezikon gjithçka” ndaj McGregor

David Haye thotë se Mayweather po “rrezikon gjithçka” ndaj McGregor

Floyd Mayweather është duke “rrezikuar gjithçka” me meçin ndaj Conor McGregor, sipas ish-kampionit të peshave të rënda në boks, David Haye.

Kampioni i Botës dhe i pamposhturi në 49 meçe të boksit, Floyd Mayweather do të takohet me kampionin e peshave të lehta të UFC-së, Conor McGregor, në një ndeshje boksi që do të zhvillohet më 26 gusht.

E boksieri britanik, Haye, thotë se Mayweather rrezikon gjithçka nga meçi me MGregor. Sipas Haye, Mayweather mund ta humbas trashëgimin që e kishte lënë pas, si boksier i pamposhtur.

“Mayweather rrezikon gjithçka. Ai mund të zhbëjë krejtësisht trashëgiminë mahnitëse që ai e ka ndërtuar që kur ishte fëmijë i vogël, nëse ai mposhtet nga dikush që nuk është as boksier”, ka thënë Haye për Sky Sport.

McGregor dhe Mayweather pritet të përfitojnë nga më shumë se 100 milionë dollarë secili, prej meçit që po cilësohet si “Lufta e Shekullit”. /Insajderi.com