Deçiq – Drita: Formacionet zyrtare

Deçiq – Drita: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Deçiq dhe Dritës do të jetë përballja kthyese për “UEFA Conference League”, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri i skuadrës shqiptare nga Mali i Zi, Edis Mulalic do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Stefan Popovic, Adrijen Rudovic, Kristijan Vulaj, Ilir Camaj, Damir, Kojasevic, Andjalo Rudovic, Pjeter Ljuljdjuraj, Jovan Nikolic, Radule Zivkovic, Danilo Pesukic dhe Marko Tuci janë të përzgjedhurit e tij.

Nga ana tjetër, trajneri i Dritës, Ardijan Nuhiji do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Faton Maloku, Arago Jamal, Ardian Limani, Ardijan Cuculi, Arbnor Muja, Muharrem Jashari, Alamir Azeraj, Ilir Blakçori, Erjon Vuçaj, Astrit Fazliu dhe Marko Simonovski janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në “Gradski Stadion” në Potgoricë me fillim nga ora 20:45./Insajderi.com