Deklarohet gjyqtari i ndeshjes Real Madrid – Juventus

Deklarohet gjyqtari i ndeshjes Real Madrid – Juventus

Gjyqtari anglez, Michael Oliver, i cili kishte drejtuar ndeshjen e dytë çerekfinale në “Santiago Bernabeu” në mes Real Madrid dhe Juventus, ishte shndërruar në personin më të urryer nga tifozët e “Zonjës së Vjetër”, pasi akordoi penalltinë në fundin e ndeshjes, me të cilin gol madrilenët e eliminuan skuadrën italiane. …..

Ja çfarë ka deklaruar më në fund për këtë rast gjyqtari Michael Oliver