Del Piero: Italia mund të arrijë në gjysmëfinale të Euro 2020, Franca favorite për ta fituar Evropianin

Del Piero: Italia mund të arrijë në gjysmëfinale të Euro 2020, Franca favorite për ta fituar Evropianin

Ish-sulmuesi Italian, Alessandro Del Piero beson se Kombëtarja e Italisë mund të arrijë në katër vendet e para të Euro 2020, transmeton Insajderi.

Del Piero për ‘Sportweek’, tha se gjithçka mund të ndodhë në fazën e eliminimeve.

“Ne duhet të presim një fazë të mirë në grupe dhe të përpiqemi ta ndërtojmë atë, atëherë gjithçka mund të ndodhë në raundet e eliminimit”, ka shtuar ai.

Mirëpo, sipas tij asnjë ekipi nuk ka talentin, cilësinë dhe përvojën e Francës.

Ai tha se Franca është favoritë për ta fituar “Euro 2020”.

“Askush nuk ka talent, cilësi dhe përvojë – të gjitha së bashku – të Francës, të cilët janë gjithashtu fitues aktual të Kupës së Botës”, ka thënë italiani./Insajderi.com