Dele Alli shënon një supergol për Tottenham ndaj Wolfsberger në Europa League

Dele Alli shënon një supergol për Tottenham ndaj Wolfsberger në Europa League

Të gjithë flasin për golin me roveshatë të sulmuesit të Chelsea-t Olivier Giroud kundër Atletico Madrid mbrëmë në Ligën e Kampionëve, por mesfushori i Tottenham-it, anglezi Dele Alli shënoi një gol akoma më spektakolar në stilin gërshërë sot ndaj austriakëve të Wolfsberger-it, njofton Insajderi.

24 vjeçari ngre lehtë topin me të djathtën dhe godet fluturimthi me të njëjtën këmbë duke e dërguar topin saktë në rrjetë.

Pas pjesë së parë, Tottenham e gjen veten në avantazh minimal 1:0, në kuadër të ndeshjes së kthimit në Europa League. Në ndeshjen e parë, anglezët e kishin fituar në Austri me rezultat 4:1.

Pavarësisht talentit dhe pritshmërive të mëdha, futbollisti i Anglisë është kthyer në lojtar stoli te Tottenham dhe pritet të largohet në fund të sezonit. /Insajderi.com