Depay dhe Sancho, dështimet më të mëdha në këtë merkato

Depay dhe Sancho, dështimet më të mëdha në këtë merkato

Jadon Sancho dhe Memphis Depay, mund të llogariten si pistat më të dështuara në këtë afat kalimtarë, nga klubet e Manchester United dhe Barcelona, shkruan Insajderi.

Jadon Sancho, ishte emri më i përfolur i kësaj vere, i lidhur me një transferim te klubi i Manchester United, por që nuk ndodhi, sjkaku i kërkesa të larta të Dortmund, të cilët kërkonin 120 milionë dhe asgjë më pak.

Pas Sanchos, emri më i përfolur për transferim por që nuk u realizua, është emri i holandezit, Memphis Depay, i cili lidhej më një kalim te ekipi i Barcelonës, por që mungesa e fondeve nga klubi katalunas, bëri që ky transferim të mos ndodhte, ani pse marrëveshja ekzistonte në mes klubeve dhe lojtarit./Insajderi.com.