Derbi gjerman për kreun, Bayer Leverkusen vs Bayern Munchen – formacionet

Derbi gjerman për kreun, Bayer Leverkusen vs Bayern Munchen – formacionet

Derbi i javës së 13-të në Bundesligë zhvillohet në “BayArena”, ku lideri aktual Leverkusen pret mysafirët nga Bavaria, kampionët aktual, Bayern Munchen, njofton Insajderi.

Nikoqirët nuk kanë shijuar akoma humbjen në kampionat, derisa mysafirët janë mposhtur një herë.

Në pesë ndeshjet e fundit, Leverkusen ka katër fitore dhe një barazim, ndërsa Bayern Munchen kanë dy fitore dhe tri barazime.

Peter Bosz në këtë takim do të luajë me 3-4-2-1, ndërsa Hans-Dieter Flick do të luajë me 4-2-3-1.

Bayer Leverkusen: Hradecky; Tapsoba, Tah, Dragovic, Sinkgraven; Amiri, Baumgartlinger, Wirtz; Diaby, Schick, Bailey.

Bayern Munich: Neuer; Süle, Boateng, Alaba, Lucas Hernández; Tolisso; Coman, Gnabry, Müller, Davies; Lewandowski. /Insajderi.com