Derbi i Bundesligës, Bayern Munchen vs Leipzig – formacionet zyrtare

Derbi i Bundesligës, Bayern Munchen vs Leipzig – formacionet zyrtare

Bayern Munchen pret në “Allianz Stadium” ekipin e Leipzig, që është edhe derbi i javës së 10-të në Bundeligë, njofton Insajderi.

Në fakt, ky është edhe derbi për pozitën e parë, pasi momentalisht kryeson Bayern me 22 pikë, ndërsa Leipzig ka vetëm dy pikë më pak. Kështu që, fituesi i kësaj ndeshje, pozicionohet në vendin e parë, së paku deri javën e ardhshme.

Në pesë ndeshjet e fundit mes dyja ekipeve, bavarezët kanë shënuar dy fitore, ndërsa tri të tjera janë mbyllur në barazim.

Para fillimit të ndeshjes, Flick dhe Nagelsmann kanë bërë publike formacionet zyrtare, ku Bayern luanë me 4-2-3-1, ndërsa Leipzig me formacionin 4-2-2-2.

Bayern Munich: Neuer, Sule, Pavard, Martinez, Leëandoëski, Sane, Boateng, Goretzka, Muller, Alaba, Coman.

RB Leipzig: Gulacsi, Angelino, Upamecani, Conate, Sabitzer, Haidara, Forsberg, Adams, Kluviert. Mukiele. /Insajderi.com