Derbi i Madridit – kuotat, orari, statistikat dhe gjithçka që duhet të dini

Derbi i Madridit – kuotat, orari, statistikat dhe gjithçka që duhet të dini

Derbi i Madridit ndërmjet Realit dhe Atleticios zhvillohet sot dh fillon në ora 16:30. Se sa është i rëndësishëm ky takim për të dyja këto ekip dhe për qytetin e Madridit më së miri dëshmohet me faktin që gazeta Marca në ballinën e numrit të saj të sotëm e ka vendosur datën kur reali për herë të fundit e ka mundur Atleticon në garat e La Ligas.

Pas golit magjik që e shënoi Cristiano Ronaldo në Ligën e Kampionëve kundër Giggi Buffonit dhe Juventusit, në takim kësaj radhe i tërë përqendrimi do të jetë në të, kurse tek Atletico shpresat janë tek Antoine Griezman.

Insporti ju sjell këtë ballinë të Marcas dhe të gjitha detajet rreth asaj që sot është ndeshja kryesore në futbollin evropian.