Derbi Inter vs Milan – Formacionet e mundshme

Derbi Inter vs Milan – Formacionet e mundshme

Me fillim nga ora 18:00 sonte do të zhvillohet përballja drithëruese ndërmjet Interit dhe Milanit, i njohur si derbi “Madoninna”.

Kjo ndeshje vjen pas pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare dhe do të jetë një test i mirë për të treguar nivelin konkurrues ndërmjet të dy skuadrave.

Këto janë formacionet e mundshme:

Inter (3-4-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Vidal, Brozovic, Perisic; Barella; R Lukaku, Lautaro Martinez

Milan (4-2-3-1): G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Brahim Diaz; Ibrahimovic