Derbi Juventus vs Roma përcakton ndjekësin e krerëve të tabelës

Derbi Juventus vs Roma përcakton ndjekësin e krerëve të tabelës

Në kuadër të xhiros 21 do të zhvillohet derbi Juventues vs Roma, përcjell Insajderi.

Në Allianz Stadium, “Zonja e v=Vjetër” do ta pret skuadrën e kryeqytetit që është një pikë para Juventuesit në tabelë.

Ndeshja fillon nga ora 18:00 dhe fituesi i takimit do të ketë mundësi ta vazhdojë “ndjekjen” e dy krerëve të tabelës Inter dhe Milan.

Të shtunën zhvillohen edhe tri ndeshje të tjera interesante:.

15:00 Atalanta vs Torino
15:00 Sassuolo vs Spezia
20:45 Genoa vs Napoli. /Insajderi.com