Deri këtu ka mbërri puna – Peja varet nga Kerasani

Deri këtu ka mbërri puna – Peja varet nga Kerasani

Sot përfundon sezoni i rregullt i IP Superligës së Kosovës në basketboll. Përderisa dihet që Sigal Prishtina, Bashkimi, Rahoveci dhe Golden Eagle Ylli, në këtë radhitje do të hyjnë në plejof dhe do të luftojnë për titullin e kampionit të Kosovës, në fund të tabelës gjërat do të qartësohen në ndeshjen e fundit të sezonit.

Kerasani, ekipi që do të përfundojë i teti dhe do të bie nga Superliga mban në duar fatin e Pejës, kampionit të shumëfishtë të Kosovës dhe ekipit që sezonin e kaluar luante në FIBA Europe Cup.

Tregimi se si ka ardhë Peja deri në këtë situatë, është i gjatë dhe komplikuar, por ky tregim do të bëhet edhe më dramatik nëse Peja sonte pëson nga Kerasani dhe i duhet të luajë barazh.

Shikoni tabelën dhe mundësitë e Pejës të mbesë në IP Superligë.