Deri më 2025 te klubi – rinovon ylli i Bayern Munichut

Deri më 2025 te klubi – rinovon ylli i Bayern Munichut

Bayern Munichu ka rinovuar me futbollistin e talentuar kanadez, Alphonso Davies.

19-vjeçari ka lënë përshtypje ndërsa luante në të majtë në mbrojtje për skuadrën gjermane në sezonin 2019/20, dhe është shpërblyer me një kontratë të re pesë-vjeçare, duke e zgjatur kështu deri në vitin 2025 qëndrimin e tij në ‘Allianz Arena’.

Lexoni më shumë në Insporti