Detaje të reja nga tërmeti në Turqi – Ka të vdekur

Detaje të reja nga tërmeti në Turqi – Ka të vdekur

Agjencia e lajmeve, CNNTurk, ka bërë më dije se 4 persona kanë humbur jetën nga tërmeti në Turqi. Sipas kësaj agjencie, dy persona janë të zonës Malatya dhe dy të Elazig.

Këtë e ka konfirmuar edhe Ministri i Brendshëm, Sulejman Soylu.

Dalin pamjet e tërmetit në Turqi – kjo është gjendja e tanishme